Choď na obsah Choď na menu
 


4. Škola a ešte... :)

14. 12. 2010

Pečlivo som sa pripravovala na skúšku ktorá bola už za pár dní môj ochranný štít sa ešte zlepšil a ja som mala pocit že nič iné nedokážem. Začala som trénovať po nociach, dokonca aj môj výkon na tréningoch boja bol ešte lepší no mne to nestačilo! Musela som byť za každú cenu lepšia ako ona a aj rýchlejšia.

Raz v noci som robila to isté čo vždy robím, samozrejme trénovala. Bola som už unavená a vyčerpaná, nedokázala som rozbiť ani jedinú skalu. Môj posledný útok dopadol tak že som po ňom spadla na zem a od vyčerpania som nezdvihla ani prst.

Zobudila som sa, bola som vo svojej izbe. Ešte stále som bola veľmi zoslabnutá ale po pohár vody som sa načiahnuť predsa len dokázala. Sadla som si a uhasila smäd. Zaľahla som do postele keď sa zrazu pomaly otvorili dvere a v nich stála moja matka, otec a Korzár. Bola som veľmi unavená takže som ich nechala nech idú až k mojej posteli. Matka a otec mi vysvetlili že tej noci sa práve končil polnočný tréning boja pre top 10 a Korzár práve odchádzal späť na hrad. Uvidel ma a doniesol až sem kde sa o mňa postarali. Poďakovala som sa mu a zatvorila oči no len som sa tvárila že spím. Počula som zabuchnutie dverí a tak som otvorila oči, u mňa v izbe však ostal ešte jeden človek - bol to Korzár. Tie slová ktoré mi vtedy povedal ma doslova šokovali: "Budeš mať dosť síl na zajtrajšie vystúpenie?". Nevedela som o čom rozpráva a tak som na neho len nemo civela. Vtedy mu to asi zaplo a začal vysvetlovať "Zajtra máme ty, ja a Cedrick spraviť názornú ukážku boja + tancu ktoré má byť zavŕšené..." v tej chvíli zmĺkol. Nechápala som prečo ale odpoveď prišla sama "...bozkom". Doplo mi to, keďže z tejto 3-ky som bola je jediná baba tak je jasné že sa z toho nevykrútim. "S kým?" boli moje slová. "Ja" povedal. "Dobre, čiže nápad mojich rodičov?". Prikývol. Bolo mi to jasné hneď potom čo vyslovil "bozkom". I tak som nemohla uveriť že to rodičia spravili. "Nechám ťa" vytrhol ma zo zamyslenia. "Nie, to je v poriadku i tak som mala byť už dávno hore" vstala mi červeň do líc. "Ak sa neurazíš mohol by si ísť na chvíľu von? Musím sa prezliecť" povedala som ospravedlňujúcim tónom. "Prepáč" vyslovil a zmizol za dverami izby.

O minútku som bola hotová a rýchlo som odišla z izby. Tam už ma čakal Korzár so svojim typickým čiernym klobúkom. Po ceste na tréning sa ma zrazu opýtal jednu nečakanú otázku. "Ideš pozajtra do školy?" pri jeho slovách mi zabehlo. "Prrossím?" vykoktala som kvôli zabehnutej sline. "Snáď si si nemyslela že tu sa nechodí do školy?!" začal sa smiať. Len som na neho urazene pozrela a pridala do kroku. Za chvíľu ma však predbehol. "Ja som to tak nemyslel. Však to ty nemôžeš vedieť že tu boli prázdniny." ospravedlnil sa. Usmiala som sa.

Natrénovali sme to za pol hodinu. Bolo to ľahké, len základné kroky. Bozk sme však nechali až na generálku tesne pred.

Bol ten deň. Ráno som sa zobudila bleskovo sa obliekla a najedla a hnala som sa na hlavné námestie kde nebol ani jeden človek okrem Korzára a Cedricka. Cedrick mal hrať zlého guvernéra. Ja som mala byť jeho obeť a Korzár môj záchranca. Celé to bolo celkom jednoduché. Prvá časť prebehla dobre druhá časť sa tiež dala a tretia časť bolo finále. Bola to otočka, kajke - jeden zo základných krokov a bozk. Otočka bola v poriadku, kajke? Dokonalé! Z kajke sme mali ísť do pózy - ja vpravo on vľavo. Bozk mal byť vášnivý ale jemný. Podarilo sa. Moje pocity vtedy však boli zmiešané.

O pol hodinu bolo námestie zaplnené ľuďmi a na dvoch stoličkách v strede boli moji rodičia. Hudba začala hrať ja som vyšla z jednej strany a Cedrick z druhej. Pomaly sme začali bojovať. Musela som dokonale spraviť pád na pódium. Cedrick potom odišiel. Chvíľu som tam ležala no prišiel mi na "pomoc" Korzár. Dvíhal ruku a ako dvíhal ruku dvíhala som sa ja. Bol to starý trick. Začali sme tancovať niečo podobné ako tango. Prišla posledná časť. Otočila som sa, nasledovalo kajke ktorým som sa dostala do prava. Prišiel bozk. Znovu tie pocity. Prebrala som sa zo zamyslenia až na potlesk ľudí. Na pódium prišiel Cedrick a poklonili sme sa.

Za chvíľu sme sa dohodli s Korzárom že sa stretneme lebo mi musel niečo súrne povedať. Stretli sme sa v záhrade. Sadli sme si na lavičku a on sa ma rýchlo opýtal vetu na ktorú do smrti nezabudnem. "Ideš so mnou na školský ples?" povedal to rýchlo len za to že to nebola veľmi obľúbená otázka u mužov. "Veľmi rada" nemala som prečo váhať. Bolo len otázkou času kedy sa ma to opýta.

**************************************************************************************

Sorry že to je také rýchle atď ale nechcelo sa mi to veľmi rozpisovať :D Možno niekedy dopíšem no teraz si užívajte ďalej túto kapitolku O:)

**************************************************************************************

"Crrrrrrrrrrn!!!" zazvonil mi budík na kraji nočného stolíka. Zaklapla som ho odhodila perinu a bleskovo som sa obliekla. Nemala som na sebe to najšpicovejšie z môjho šatníka len preto že bude školský ples, ale aj kvôli tomu že v noci som si prehrávala všetky veci ktoré som z Korzárom zažila a dovŕšila som k jednému vysvetleniu mojich pocitov. Páčil sa mi. Áno neuveriteľné! To čo som vždy cítila v jeho prítomnosti bola láska? Fakt? Tieto otázky mi vírili hlavou vždy keď som sa zamyslela.

Už len posledné úpravy a bola som hotová. Make-up nebol výrazný ale jemný fialový. Šaty ktoré som mala a ktoré som si mimochodom sama ušila sa k nemu úžasne hodili ;) Vlasy som mala vo vysokom cope, ale ofina bola na bokoch čela. Keďže som mala dosť husté vlasy nebolo ťažké takto ich upraviť. No teraz som už musela ísť aby som nezmeškala koč (z bielymi koníkmi).

V škole som bola dosť obľúbená lebo som bola princezná a všetci chalani o mňa stáli. Ja som však mala oči len pre jedného... a práve s ním som išla na ples! V škole nebolo známe s kým pôjdem na ples. Asi preto si každý myslel že si vyberiem až tam. Potvrdila som si to už keď som vystúpila z koča. Každý chalan sa díval na mňa no ja som zamierila na predom určené miesto. Bolo pred jedálňou. Práve tam sa ples konal. Jasné že Korzár tam už bol. Usmiala som sa neho, chytila ho za ruku a išli sme. Mala som tam najkrajšie a najoriginálnejšie šaty.

Práve sme tancovali keď som si niečo všimla. Korzár to zaregistroval zjavne tiež. Bola to spoločníčka Cedricka. Volala sa Sally, no nebola zo školy. Bola majsterkyňa čiernej mágie a neznášala našu rodinu. Niečo v srdci mi povedala že sa blíži boj a ja by som sa mala pripraviť. Chytila som Korzára a rýchlo som ho ťahala zadným východom von. Stihla som mu len šepnúť do ucha "Sally bude útočiť" keď som za nami začula otvorenie dverí. Sally a Cedrick sa hnali za nami. Skôr ako som im niečo povedala, Sally na mňa začala útočiť. Cedrick sa len nemo prizeral, nechápajúc čo sa teraz stalo. Môj ochranný štít bol na toľko pripravený. Len som pred seba natiahla ruku a kúzlo bolo preč. Šaty ktoré som mala na sebe mi znemožňovali dobre sa pohybovať a tak som zaviedla kúzlo ktoré ma pri boji dávalo do šiat ktoré som si rýchlo vymyslela //obrázok sem dám//. Odrážali moju auru. Teraz sa mi už lepšie podarilo ovládať svoje pohyby. Vyhýbala som sa každej strele ktorá prišla. Videla som že Sally sa pripravuje na výboj energie. Musela som spraviť to isté. Všetku energiu som presmerovala do srdca a vypálila ju v tej istej chvíli ako Sally. Nikto nič nevidel. Výboje sa zrazili!!!

 

**************************************************************************************

Pokračovanie nabudúce!

**************************************************************************************

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.