Choď na obsah Choď na menu
 


2. Učiteľ, Cedrik, ja a Eroxia :)

16. 11. 2010

Crrrrrrrrrrn! To zazvonil budík na kraji mojej postele. Zaklapla som ho a posadila som sa bolo pol ôsmej - ten najvyšší čas ísť do školy. Bola pravda že som bývala na internáte no kým som si nahodila na tvár make-up, spravila si originálny účes a obliekla si to naj v svojom šatníku bolo za desať minút osem. Moje spolubývajúce už dávno odišli na hodinu a keďže som bola posledná zamykala som. Až keď som zamkla uvedomila som si že nemám učebnice a tak som sa pre ne chytro vrátila. Bežala som na druhé poschodie do učebne slovenčiny. Dorazila som práve v čas. Sadla som si na svoje miesto a až potom som začala vnímať okolie. Namiesto starej ufrfľanej učiteľky stál pri tabuli chalan ktorý mal možno o dva roky viac než ja. Zdvihla som ruku no on ju odignoroval a hovoril presne to na čo som chcela od neho počuť: "Dobrý deň, som praktikant zo školy na rohu mesta. Moje meno vám nepoviem no môžete ma prezývať Korzár." nachvíľu sa odmlčal. "Na mojich hodinách nebudeme mať neohlásené písomky" polovica triedy zajasala "no bude sa ako v každej triede skúšať. Ak však dostanete zlú známku nebude vám zapísaná, no ak na druhý krát z toho istého učiva nebudete vedieť odpovedať automaticky dostanete zlú známku (4,5). Ďalej vás dievčatá bude určite zaujímať že budem váš učiteľ na telesnú výchovu" ďalej ho už nikto nepočúval, on si to zjavne všimol a zvyšok hodiny sme mali voľnú. Cez prestávku som sa bola ešte učiteľa spýtať či si máme doniesť na hodinu telesnej úbor. "Samozrejme". Tak znela jeho odpoveď. Usmiala som sa na neho a išla som hore do izby pre veci na ďalšie hodiny. Po matike bola telesná. Úbor som už mala pripravený. Bolo celkom pekne takže sme išli von. Učili sme sa dosť neobvyklé veci. Hádzali sme pred seba kameň a mali sme ho trafiť nohou alebo sme prelamovali palice holími rukami. Mne jedinej sa darilo robiť všetko tak ako to malo byť. Na konci hodiny som dostala jednotku za aktivitu. Zdalo sa mi zvláštne že ten učiteľ je taký mladí. Musel preskočiť nejaké ročníky, inak si to neviem vysvetliť.

O mesiac...

Ako každý deň tak aj teraz som sa vybrala na vyučovanie, prvá bola Biológia. Na biológii ma čakalo však prekvapenie. Triedna nám predstavila nového žiaka volal sa Cedrik. Keďže ja jediná som sedela sama prisadol si ku mne. Práve mne bolo pridelené ukázať Cedrikovi našu školu. Bol to milý chalan s ktorým som sa nebála rozprávať ani o svojich pocitoch. Keď som mu ja niečo povedala, on potom povedal niečo podobné mne. Rozumeli sme si ako dávny priatelia. Keďže som v triede nemala priateľov, teda skvôr som bola nenávidená zišla sa mi pomoc. Práve skúška priateľstva bola tá čo mi priniesla do hlavi ďalšie pochybnosti o našom mladom učiteľovi.

August, 29

Práve sme boli v tábore, Cedrik a celá naša trieda tiež. Vlastne sa to stalo úplnou náhodou ale... boli sme jedno družstvo (naša trieda). Prebiehala súťaž, kto skvôr sa dostane cez les. Išla som v zadu a Cedrik pri mne. Zrazu som sa potkla a zletela na zem. Ostatný išli ďalej len Cedrik ostal so mnou. Snažil sa ma podoprieť aby sme sa dostali cez les ešte pred tým ako sa zotmie no nevládal. I tak so mnou zostal ako verný priateľ. Z ničoho nič sa zrazu objavil hustý dym prachu a vyšiel z neho napodiv náš učiteľ. Mlčky ma podoprel z jednej strany, Cedrik z druhej až sme prišli do táboru. Nikto si našu neprítomnosť nevšimol a tak sme len pomaly zamierili na izbu. Bývali sme na tej istej izbe lebo inak by sme museli bývať z nejakými inými a to sa nám teda nechcelo. Už ráno som sa chcela poďakovať učiteľovi ale nebolo po ňom chýru ani slychu. Ďalšia záhada ktorú som nevedela nijako vysvetliť.

September, 30

Vstala som z nadšením! Mala som narodeniny a nič mi ich nemohlo pokaziť. Bola nedeľa dokonalý deň. Náš mladí učiteľ si ma zavolal do zrkadlovej miestnosti kde nikto nechodieval. Bolo mi to čudné väčšinou nikto z učiteľov nezostáva v nedeľu na internáte. To čo mi vtedy učiteľ povedal mi prevrátilo život na ruby:" Ty nepochádzaš z tejto dimenzie, pochádzaš z dimenzie Eroxia. A si jej princezná a budúca kráľovná." povedal no netváril sa pri tom ani smiešne ani nijako inak. Myslel to smrteľne vážne. Nevydala som zo seba ani hláska. Videla som pootvorené dvere, za nimi stál Cedrik a načúval. Korzár alebo inak povedané mladí učiteľ mu povedal že bude musieť ísť s nami lebo nikto v tej dimenzii nesmie vedieť o Eroxií. A tak sme sa premiestnili do sveta bez priestoru a času kde nie je nič nemožné :D


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.